top of page

Навчальний онлайн курс "ПТСР діти. Кейс практик та розуміння основи роботи з посттравматичним стресовим розладом у дітей."

Сертифікаційний онлайн курс в записі

 

Завдяки цьому курсу, учасники отримають комплексні знання та практичний досвід, які допоможуть їм успішно впроваджувати індивідуальні підходи до роботи з кожним випадком ПТСР у дітей, сприяючи їхньому емоційному і психологічному відновленню.

 

Навчання відбувається у вільній формі, присутнім на лекціях бути не обов'язково, всі лекції залишаються в записі.

ПТСР дети.png

Про курс:

Курс підвищення кваліфікації "ПТСР діти" розроблено для фахівців, які працюють з дітьми та бажають поглибити свої знання щодо посттравматичного стресового розладу у цільовій аудиторії. Програма курсу містить в собі кейс практик, спрямованих на розвиток практичних навичок та ефективних стратегій в роботі з посттравматичним стресовим розладом у дітей.


Учасники курсу отримають глибоке розуміння основ ПТСР, зосереджене на дитячому віці, а також навчаться впроваджувати інноваційні методики у свою роботу. Кожен етап навчання супроводжується реальними кейсами з практики, що дозволить учасникам здобути конкретні навички та впевненість у розв'язанні проблем, пов'язаних з ПТСР у дітей.

Чи підійде мені цей курс? Так, якщо ви:

Професійний психолог, волонтер, медичний працівник, педагог чи працівник соціальної сфери, який надає допомогу:

  • підвищите рівень професійного володіння інструментами для психологічної допомоги.

  • дізнаєтеся як працювати з дітьми з ПТСР, які техніки впроваджувати при роботі з ними

  • матимете кейс практик, які добре працюють у роботі з ПТСР у дітей.

 

  • отримаєте техніки допомоги батькам, які мають дітей з ПТСР.

​Батьки, рідні дитини з ПТСР чи просто маєте бажання допомогти дітям пережити травму:

  • В процесі навчання знайдете почуття внутрішніх опор та розуміння, як взаємодіяти з дитиною.

  • Навчитеся чуйно та дбайливо допомагати дитині з травматичним досвідом.

  • Отримаєте велику кількість вправ та технік для покращення стану дитини з ПТСР.

 

Викладачі курсу:

Кристина Тєлкова - педагог, сертифікований інструктор з хатха – йоги дитячої та дорослої. Психолог, арт-терапевт.

Після навчання ви отримаєте:

Теоретичні основи.

50 працюючих практичних технік для роботи з ПТСР у дітей.

Впевненість у собі.

Сертифікат за державним зразком

українською, англійською та польською мовами

Програма Курсу:

Модуль 1: Особливості психіки дітей та підлітків у стресових ситуаціях.

Розгляд теоретичних аспектів травматичного стресу та посттравматичного розладу у дітей. Розгляд емоційного переживання травматичного стресу у дітей та підлітків. Розгляд психотравми та її проявів. Етапи та надання першої допомоги. Діагностика посттравматичного стресового розладу у дітей. Аналіз подій, що травмують та їх вплив на дітей. Аналіз посттравматичного стресу та виникнення психологічних механізмів у дітей та підлітків. Особливості ПТСР у дітей 3+ Ситуації стресу, пов'язані з перехідним віком підлітка. Супровід у набутті підлітками точок опори та використання артпрактик для цього. Формування групи підтримки для підлітків. Процес адаптації до нового етапу життя. Отримання нової енергії та використання артпрактик у цьому контексті

Модуль 2: Розмови з дітьми про війну та її наслідки

Розгляд міфів та притч про війну. Роль смерті у казках, міфах та сучасній літературі, як засіб висловлення ідеї втрати. Розгляд вікових криз у дітей, пов'язаних зі страхом смерті та усвідомленням власної та смертності батьків та близьких. Техніки адаптації дітей до нових умов та методи навчання родин підходу до цього процесу

Модуль 3: Втрата батьків чи інших членів родини. Ефективні методи роботи з дітьми

Особливості роботи із травмою втрати у дітей різних вікових груп. Розповідь про смерть з використанням арттерапія. Способи чутливого підходу до цієї теми, щоб уникнути подальшої травматизації дитини. Вивчення етапів проживання емоцій, пов'язаних з втратою, таких як гнів, відчуття зради, смуток, занедбаність і витіснення. Надання підтримки дитині під час втрати. Засвоєння нових орієнтирів та механізмів подолання втрати. Використання мистецтва та тілесних вправ як арттерапевтичних методів для роботи з негативними емоціями, спричиненими війною у батьків та дітей, в рамках системно-сімейного підходу. Включення таких аспектів, як тривога, страх, гнів, ненависть, сором, вина та заціпеніння. Використання артпрактик та тілесних вправ, які надають ресурсу та допомагають дитині поступово прийняти втрату. Застосування дихальних вправ, спрямованих на знаходження надії на майбутнє.

Модуль 4: Глибокий підхід до роботи з дітьми, що пережили військові події

Вивчення травматичного стресу у дітей віком від 3 років та підлітків, а також розгляд причин, які його спонукають. Розгляд тонкої межі між психологічною підтримкою та соціальною адаптацією дітей під час воєнного конфлікту. Аналіз різновидів травм, які виникають у дітей різного віку під час воєнних дій. Опис методів роботи з дітьми, які стали свідками воєнних подій та перебувають у стані травматизації. Впровадження творчих та тілесних вправ для дітей віком від 3 до 14 років з метою полегшення їхнього емоційного стану.

Модуль 5: Насильство. Насильство в сім’ї. Сексуальне насильство. Особливості підходу до роботи

Розгляд поняття сексуального насильства та його форм прояву. Характеристика осіб, які вчиняють злочини проти дітей. Аналіз травм, які залишаються у дітей після сексуального насильства. Важливість та методи проведення першої розмови з дитиною у кризовій ситуації. Турботливе індивідуальне та групове консультування дітей та підлітків. Використання арттерапія в роботі з травмою, спричиненою насильством, у дітей та підлітків. Застосування арттерапевтичних вправ для дітей віком від 3 до 14 років. Йога як ефективний метод одужання для дітей, які були свідками насильства в родині.

Модуль 6: Робота із дітьми та підлітками, що мають думки про суїцид

Розгляд стресостійкості у дітей та підлітків: основи та різновиди. Аналіз депресій у дітей та підлітків та їх прояви. Способи запобігання думок про суїцид та розгляд причин і самоушкоджень (селфхарм). Надання консультацій для дітей та їхніх батьків з цієї теми. Застосування арттерапевтичний практик для роботи над цією темою. Використання методів, таких як МАК-карти, флай йога, графіті-малювання, боулінг та більярд

Модуль 7: Допомога дитині в стресовій ситуації. Практичний кейс методів стабілізації психіки дітей та підлітків.

Практичні техніки стабілізації емоційного стану у реальних умовах. Визначення, що слід говорити та що краще утримати від дітей у стресових ситуаціях. Використання йога-практик для відчуття тіла та дихальні вправи для досягнення стабілізації. Впровадження концепції "смачної йоги" для покращення відчуття життя. Роль йоги як основи для створення спокійного середовища та забезпечення безпечного процесу відновлення для дітей, що пережили воєнні травми

Вартість курсу:

2200 грн. - (доступна оплата частинами від ПриватБанку до 10 платежів)

Оплата курсу дитячої йоги "Мамине щастя"

Оберіть варіант оплати:

bottom of page